Opis jednostki - Hektor

Hektor AG – jest jachtem motorowym przystosowanym wyłącznie do uprawiania wędkarstwa morskiego i turystyki morskiej, którego parametry techniczne pozwalają na uprawianie żeglugi pełnomorskiej po całym Morzu Bałtyckim w warunkach do 6 stopni w skali Boufortta. Jest jednostka o długości 17 m, szerokości 4,2 m i zanurzeniu 1,7 m. Jednostka posiada 22 wydzielone stanowiska wędkarskie mimo, że zabieramy na pokład jedynie 12 wędkarzy! Powyższe zapewnia pełny komfort wędkowania i zapobiega splątaniom pilkerów i plecionek. Każdy ma swobodę w wyborze miejsca na jednostce.

Do dyspozycji każdego uczestnika rejsu jest miejsce siedzące w ogrzewanej messie jak i na zewnątrz jednostki zajmowane szczególnie podczas przelotów z łowiska na łowisko.

W przypadku chęci przybycia na jednostkę w przeddzień planowanego rejsu każdy uczestnik znajdzie pod pokładem koje do spania. Nocleg na jachcie odbywa się pod opieką kapitana, który był wieloletnim dowódcą jednej z jednostek pływających Marynarki Wojennej. Cała jednostka posiada niezależne ogrzewanie oraz bieżącą ciepłą wodę w kranie:)

Parametry techniczne:

długość………….17 m
szerokość……….4,2 m
zanurzenie……..1,7 m
prędkość………..9,5 węzłów